Mikrovlnná technologie

Mikrovlnné vysoušení

Princip metody 

Technologie mikrovlnného vysoušení stavebních materiálů a likvidace dřevokazných škůdců pracuje na stejném principu, jako běžně používané mikrovlnné trouby. Vysílané zážení o frekvenci 2,45GHz proniká většinou stavebních materiálů a rychle ohřívá vodu, kterou obsahují. Nejvyšší teploty jsou zpravidla uvnitř.

Mikrovlnné vysoušení vlhkého zdiva.  

Vlhké zdivo lze vysoušet několika způsoby:

  1. Přirozené vysoušení. Tato metoda je ekonomicky nejvýhodnější. Nevyžaduje žádné specielní vybavení. Vysýchání probíhá přirozenou cestou dlohou dobu. U tl.450mm se jedná o dobu cca 1,5 roku.
  2. Vysoušení teplem, sálavé vysoušení. Zdivo je ohříváno pomocí různých tepelných zařízení. Ohřev probíhá postupně od vnější strany. Musí být doplněno dodatečným odvodem vlhkosti – nuceným větrání.. Podle intenzity výkonu lze zkrátit dobu vysoušení až na 1/3.
  3. Kondenzační vysoušení. Jedná se o velmi rozšířený postup. Provádí se pomocí jednoúčelových zařízení. Proces vysoušení probíhá, stejně jako u předchozích způsobů, od vnější strany do hlobky masivu zdiva.
  4. Mikrovlnné vysoušení. Působením mikrovln dochází k cílenému ohřevu zdroje vlhkosti – molekul vody. Na rozdíl od ostatních technologií, které působí povrchově, zde dochází k nejvyššímu ohřevu uvnitř. Nárůstem přetlaku je voda vytlačována na povrch. Mikrovlnnou technologií je možné zkrátit dobu vysoušení z řádů měsíců na 1-3 týdny.

Mikrovlnné vysoušení vlhkého zdiva

Mikrovlnná likvidace biotických škůdců.

Živé organismy (dřevokazný hmyz, dřevokazné houby) obsahují velké množství vody. Působením mikrovlnného zážení dochází snadno k jejích rychlému ohřevu a v důsledku toho k následnému odumření. Využití je rozsáhlé. Od likvidace dřevokazného hmyzu ve střešních konstrukcích, přes ošetření napadeného nábytku, až po likvidaci nejobávanějšího škůdce – dřevomorky domácí. Vždy se však jedná pouze o likvidaci škůdců. Ne o prevenci před opětovným napadením. 

Mikrovlnná likvidace biotických škůdců

Napište nám

Opište následující kód: c3cf3

Položky označené (*) jsou povinné!